Praca projektowa opiera się na koncepcie wyróżnienia się w granicach norm obowiązujących w modzie. Projektantka deformuje sylwetkę przy użyciu fiszbin wyginanych pod wpływem ciepła, które następnie przykleja do tkaniny lub wszywa w szwy. Ubrania zniekształcają lub okrywają sylwetkę w sposób nieoczywisty, zmieniając proporcje w taki sposób, by odbiorca nie był w stanie odczytać, co się pod nimi znajduje. Jednocześnie projektantka stara się zachować ich funkcje (np. bluza jest bluzą, mimo że nadaje ciału inne proporcje).  Projekt utrzymany jest w stylistyce lat 70.

School of Form | Graduation Show 2015

Projektantka: Klaudia Dopierała, specjalność: FASHION DESIGN

materiał:  wełny oraz cienkie tkaniny takie jak szyfon, satyna
wymiar: 5 sylwetek
promotor: Wojciech Dziedzic (fashion design), Dawid Wiener (psychologia)

Interesujący projekt?
Poznaj specjalność fashion design

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.