Projekt People are important, not clothes (..) jest odzwierciedleniem myślenia o człowieku (people), ubraniu (clothes) i roli projektanta we współczesnym dyskursie mody (important). Jego bohaterami są pierwsi absolwenci wydziału mody School of Form. Jest to osobisty przegląd nabytych umiejętności i wiedzy z zakresu komunikacji i produkcji w modzie. Spotkanie z kolegami z ławki w charakterze obserwatora, badacza i socjologa pozwoliło autorce na dystans i zrewidowanie swojego miejsca wśród zróżnicowanego środowiska przemysłu modowego. Produkcja filmów i publikacji dała jej nie tylko spełnienie w roli producenta, kuratora i dyrektora kreatywnego projektu, ale przede wszystkim zweryfikowała zdobyte doświadczenie i umiejętności, dając odpowiedź na pytania związane z przyszłym zawodem.

Projektantka: Karolina Maria Gwóźdź

materiał:  wnętrze 140 str.,  Munken Lynx 150 g, okładka  Munken Lynx  300-400 g
wymiar: format katalogu - 305 x 215 mm, 16 filmów, 16 sesji fotograficznych
promotor: Piotr Zachara (fashion design), Anita Basińska (socjologia)

Interesujący projekt?
Poznaj specjalność fashion design

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.