Głównym założeniem kolekcji jest częściowe eksponowanie spodnich warstw ubioru. Warstwy współgrają ze sobą pod względem praktycznym - są dopasowane krojem i długością, ale przede wszystkim stworzone sylwetki przyciągają uwagę estetyką - nietypowymi liniami cięć, kontrastowym połączeniem tkanin oraz wykorzystanymi kolorami, które zostały zainspirowane opisanym przez Władysława Strzemińskiego zjawiskiem „powidoków”. Sukienki wchodzą ze sobą w interakcję dzięki zastosowanej technice wycinania wzorów w tkaninie oraz użyciu przezroczystego tiulu. Każda z nich stanowi swego rodzaju interpretację nazwy pattern by shape - nakładające się na siebie wzory (pattern) tworzą nowe kształty (shape).

Projektantka: Kamila Garczyńska

materiały:  wełna, tiul
wymiary: 5 pełnych sylwetek
promotor: Wojciech Dziedzic (fashion design), Anita Basińska (socjologia)

Interesujący projekt?
Poznaj specjalność fashion design

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.