Projekt (kolekcja obuwia) powstał jako wynik fascynacji amatorskim wytwarzaniem przedmiotów codziennego użytku przez nieprofesjonalistów oraz  refleksji nad produktem masowym. Rozważając produkt masowy jako zasób, bawiąc się gotowymi elementami, dającymi nieskończone możliwości, projektantka stworzyła gospodarkę produktów niedokończonych w miejsce tej, w której wszystko jest “skończone” i przeznaczone do tego, by szybko stracić aktualność. Przy tworzeniu kolekcji dyplomowej, wykorzystała dostępne materiały i techniki, nazywając ten zabieg współczesnym prymitywizmem. Udostępniając w Internecie zdjęcia produktów wraz z krótkim opisem technik i materiałów, projektantka zaprasza do projektowania na własny użytek.

Projekt był prezentowany na wystawie głównej „Waste not” podczas International Fashion Showcase – festiwalu towarzyszącym London Fashion Week 2017, jednym z najważniejszych wydarzeń europejskiego świata mody.

School of Form

School of Form | Projekty studentów

Projektantka: Jagoda Fryca

materiał: elementy produktów masowych, klej na ciepło, odpady
wymiar: 8 par butów
promotor: Piotr Zachara (fashion design), Ewa Klekot (antropologia)

Interesujący projekt?
Poznaj specjalność fashion design

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.