- Studia stacjonarne
- w języku polskim i angielskim
Projektant wzornictwa to dziś nie tylko esteta, lecz przede wszystkim specjalista o otwartym umyśle, który szuka odważnych rozwiązań dla współczesnego świata. Projektuje z myślą o człowieku, ale nie zapomina o dobru środowiska.
Pobierz program studiów stacjonarnych 2021/2022
Pobierz program studiów stacjonarnych w języku angielskim 2021/2022
Program nauczania
Industrial design – tu robotyka społeczna przenika się z bioniką, projektowanie produktu jest wspierane przez ergonomię, a struktury materiałowe powstają dzięki parametrycznemu algorytmowi.
Nasi studenci zdobywają jedną z kluczowych umiejętności projektanta – potrafią pracować w zespole złożonym z osób o zróżnicowanych, ale uzupełniających się kompetencjach.
Pod okiem znakomitych projektantów uczą się łączyć technologiczną perfekcję z humanistyczną refleksją i plastyczną wrażliwością.
Studenci realizują rzeczywiste projekty we współpracy z firmami zewnętrznymi, dzięki czemu są przygotowani do pracy w realnych warunkach, z klientem, który ma wymagania, ograniczenia i często subiektywne podejście do tematu.
Zdobyte doświadczenie w pracy projektowej oraz kontakty biznesowe nawiązane w trakcie studiów umożliwiają szybki start na rynku pracy.
„Na specjalności industrial design stawiamy na ludzi odważnych i pracowitych, fascynatów nowych technologii oraz innowacyjnych materiałów. Szkolimy projektantów, którzy przewartościują otaczającą nas rzeczywistość i stworzą jej lepszą wersję.”
dr Krzysztof Kubasek
industrial design
Czego uczymy na industrial design?
Niezależnie od przedmiotów realizowanych w ramach wybranej specjalności program naszych studiów obejmuje historię sztuki i designu, obsługę programów graficznych (pakiet Adobe, Rhino) i narzędzi wspomagających projektowanie a także podstawy fotografii. W planie zajęć znajdują się przedmioty humanistyczno-społeczne i techniczne przydatne w pracy projektanta, takie jak rysunek, materiałoznawstwo, wiedza o kolorze. Dowiesz się, jak kreować markę i tworzyć strategię jej rozwoju, zdobędziesz wiedzę na temat praw autorskich i nauczysz się wyceniać swoje projekty. Na każdej ze specjalności będziesz realizować projekty badawcze.
Na program specjalności Industrial Design składają się trzy bloki tematyczne: materiał, proces, technologia. Poznasz techniki prototypowania, nauczysz się pracować z robotami i je projektować, dowiesz się, czym jest projektowanie parametryczne oraz ergonomia i jak projektować na podstawie obserwacji natury (bionika). Projektowanie materiału, struktury czy mechaniki i konstrukcji to przykładowe przedmioty na tej specjalności.
Sposób prowadzenia zajęć
Na zajęciach studenci pracują z najnowszymi technologiami, prowadzą odważne eksperymenty z materiałami i zdobywają mocną podbudowę teoretyczną z zakresu nauk humanistycznych i społecznych.
Na podstawie konkretnych przykładów przechodzą cały proces projektowy – od koncepcji przez planowanie i prototypowanie aż do realizacji projektu. Zawsze badają kontekst produktu, rzeczywiste potrzeby odbiorców oraz analizują to, co zostało już wcześniej zaprojektowane. Swoje projekty potrafią udokumentować i zaprezentować przedstawicielom biznesu.
Program studiów pozwala uczyć się od praktyków i na bieżąco weryfikować swoją wiedzę w zderzeniu z realnymi wyzwaniami biznesowymi.
Projekty
Re-medium
Robotyczne wyplatanie
The lick
Uprzestrzennianie materiału: druk 3D geometrii płaskich robotem KUKA
Scoby
Płynna myśl
Optymalizacja rozkładu nacisku w leju protezy kończyny dolnej
W równowadze
Onir. Diagnoza bezdechu sennego
Venture joints
Tactile brush
Sknocone
Buraki Lab
Polska sztuka ludowa w języku nowych technologii
IMMU
Pracownie
Do dyspozycji studentów oddajemy specjalistyczne pracownie i warsztaty, wyposażone w najnowszy sprzęt. Tutaj studenci mogą realizować swoje projekty, także te wykraczające poza program studiów, oraz konsultować je z wykładowcami. Część pracowni jest dostępna dla studentów w godzinach otwarcia szkoły i można korzystać z nich w tym czasie. Niektóre pracownie mają wyznaczone godziny otwarcia i można w nich pracować w obecności asystentów i specjalistów.
Twoja potencjalna ścieżka kariery:
- Projektant w branży motoryzacyjnej, produktów AGD, elektronicznej, meblarskiej, telekomunikacyjnej, robotycznej
- Projektant nowych materiałów i technologii
- Projektant w firmie architektonicznej
- Projektant rozwiązań społecznych (osób wykluczonych, z niepełnosprawnościami)
- Projektant w firmie projektowanie wzornictwa przemysłowego
- Projektant w zespole R+D (badań i rozwoju)
- Projektant w zespole start-upowym
- Właściciel studia projektowego
Nasi absolwenci
Wykształciliśmy już 198 projektantów. Oto kilkoro z nich:
Kadra
Naszą kadrę tworzą cenieni specjaliści-praktycy, którzy prowadzą zajęcia na podstawie własnych doświadczeń w pracy projektowej. To wybitni projektanci, łączący znajomość technologii z humanistyczną wrażliwością.
Współpraca z biznesem
Studenci zaprojektowali prototypy nowych produktów składających się z części przekazanego przez markę Škoda samochodu. Proces projektowy poprzedziła analiza potrzeb przyszłych użytkowników, badania nad samym przedmiotem i mechanizmami jego działania.
Studenci stanęli przed wyzwaniem: analizą potrzeb nietypowego użytkownika kuchni – robota przemysłowego KUKA. Zaprojektowali dla niego sprzęty kuchenne, przestrzeń oraz procesy tak, aby mógł komfortowo wykonywać pracę kucharza.
Zadaniem studentów było zaprojektowanie przedmiotu o idealnych proporcjach, przy użyciu różnych materiałów i technologii, m.in. betonu. Studenci wykonali formy, a pracownicy fabryki – ich odlewy.
Rekrutacja
ul. Chodakowska 19/31
03-815 Warszawa
Hala Wysokich Napięć
tel. + 48 697 690 482
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Biuro pracuje w systemie zdalnym, wizytę można umówić telefonicznie bądź mailowo.
Godziny pracy: poniedziałak-piątek: 9.00-17.00