- Studia stacjonarne
- w języku polskim i angielskim
Projektant wzornictwa to dziś nie tylko esteta, lecz przede wszystkim specjalista o otwartym umyśle, który szuka odważnych rozwiązań dla współczesnego świata. Projektuje z myślą o człowieku, ale nie zapomina o dobru środowiska.
Pobierz program studiów stacjonarnych 2020/2021
Pobierz program studiów stacjonarnych w języku angielskim 2021/2022
Twój przyszły zawód:
- Projektant w branży motoryzacyjnej, produktów AGD, elektronicznej, meblarskiej, telekomunikacyjnej, robotycznej
- Projektant nowych materiałów i technologii
- Projektant w firmie architektonicznej
- Projektant rozwiązań społecznych (osób wykluczonych, niepełnosprawnych)
- Projektant w firmie projektowanie wzornictwa przemysłowego
- Projektant w zespole R+D (badań i rozwoju)
- Projektant w zespole start-upowym
- Właściciel studia projektowego
Nasi absolwenci
Wykształciliśmy już 198 projektantów. Oto kilkoro z nich:
Na specjalności industrial design stawiamy na ludzi odważnych i pracowitych, fascynatów nowych technologii oraz innowacyjnych materiałów. Szkolimy projektantów, którzy przewartościują otaczającą nas rzeczywistość i stworzą jej lepszą wersję.
dr Krzysztof Kubasek
industrial design
Kadra
Naszą kadrę tworzą cenieni specjaliści-praktycy, którzy prowadzą zajęcia na podstawie własnych doświadczeń w pracy projektowej. To wybitni projektanci, łączący znajomość technologii z humanistyczną wrażliwością.
Projekty
Re-medium
Robotyczne wyplatanie
The lick
Uprzestrzennianie materiału: druk 3D geometrii płaskich robotem KUKA
Scoby
Płynna myśl
Optymalizacja rozkładu nacisku w leju protezy kończyny dolnej
W równowadze
Onir. Diagnoza bezdechu sennego
Venture joints
Tactile brush
Sknocone
Buraki Lab
Polska sztuka ludowa w języku nowych technologii
IMMU
Współpraca z biznesem
Studenci zaprojektowali prototypy nowych produktów składających się z części przekazanego przez markę Škoda samochodu. Proces projektowy poprzedziła analiza potrzeb przyszłych użytkowników, badania nad samym przedmiotem i mechanizmami jego działania.
Studenci stanęli przed wyzwaniem: analizą potrzeb nietypowego użytkownika kuchni – robota przemysłowego KUKA. Zaprojektowali dla niego sprzęty kuchenne, przestrzeń oraz procesy tak, aby mógł komfortowo wykonywać pracę kucharza.
Zadaniem studentów było zaprojektowanie przedmiotu o idealnych proporcjach, przy użyciu różnych materiałów i technologii, m.in. betonu. Studenci wykonali formy, a pracownicy fabryki – ich odlewy.
Pracownie
Do dyspozycji studentów oddajemy specjalistyczne pracownie i warsztaty, wyposażone w najnowszy sprzęt. Tutaj studenci mogą realizować swoje projekty, także te wykraczające poza program studiów, oraz konsultować je z wykładowcami. Część pracowni jest dostępna dla studentów w godzinach otwarcia szkoły i można korzystać z nich w tym czasie. Niektóre pracownie mają wyznaczone godziny otwarcia i można w nich pracować w obecności asystentów i specjalistów.
Program nauczania
Industrial design – tu robotyka społeczna przenika się z bioniką, projektowanie produktu jest wspierane przez ergonomię, a struktury materiałowe powstają dzięki parametrycznemu algorytmowi.
Nasi studenci zdobywają jedną z kluczowych umiejętności projektanta – potrafią pracować w zespole złożonym z osób o zróżnicowanych, ale uzupełniających się kompetencjach.
Pod okiem znakomitych projektantów uczą się łączyć technologiczną perfekcję z humanistyczną refleksją i plastyczną wrażliwością.
Studenci realizują rzeczywiste projekty we współpracy z firmami zewnętrznymi, dzięki czemu są przygotowani do pracy w realnych warunkach, z klientem, który ma wymagania, ograniczenia i często subiektywne podejście do tematu.
Zdobyte doświadczenie w pracy projektowej oraz kontakty biznesowe nawiązane w trakcie studiów umożliwiają szybki start na rynku pracy.
Czego uczymy na industrial design?
- Antropologia w projektowaniu
- Bionika
- Design management
- Ergonomia
- Filozofia w projektowaniu
- Historia designu
- Human centered design
- Humanistyka i nauki społeczne w pracy dla rynku i dla społeczeństwa
- Kod tworzywem projektanta
- Materiał i struktura
- Materiał i technologie
- Mechanika i konstrukcja w projektowaniu
- Metodyka projektowania
- Modelowanie 3D
- Open design
- Podstawy Adobe
- Podstawy AutoCAD
- Podstawy mechaniki i konstrukcji
- Podstawy Rhino
- Portfolio
- Praktyka zawodowa
- Profil zawodowy: manifest projektanta
- Projektowanie dla współczesności
- Projektowanie komputerowe
- Projektowanie parametryczne
- Projektowanie produktu
- Projektowanie systemu/struktury
- Psychologia w projektowaniu
- Robotyka
- Robotyka społeczna
- Rozwój osobisty i społeczny
- Rysunek
- Socjologia w projektowaniu
- SolidWorks
- Techniki prototypowania
- Technologie ubieralne
- Warsztat projektowy z biznesem
Sposób prowadzenia zajęć
Na zajęciach studenci pracują z najnowszymi technologiami, prowadzą odważne eksperymenty z materiałami i zdobywają mocną podbudowę teoretyczną z zakresu nauk humanistycznych i społecznych.
Na podstawie konkretnych przykładów przechodzą cały proces projektowy – od koncepcji przez planowanie i prototypowanie aż do realizacji projektu. Zawsze badają kontekst produktu, rzeczywiste potrzeby odbiorców oraz analizują to, co zostało już wcześniej zaprojektowane. Swoje projekty potrafią udokumentować i zaprezentować przedstawicielom biznesu.
Program studiów pozwala uczyć się od praktyków i na bieżąco weryfikować swoją wiedzę w zderzeniu z realnymi wyzwaniami biznesowymi.
Studiuj industrial design. Dowiedz się, jak obniżyć czesne o 50%, a nawet o 100%.
Jak aplikować?
Portfolio
Przygotuj na spotkanie z nami materiały, które zaprezentują Ciebie jako przyszłego projektanta. Sprawdź, co powinno zawierać Twoje portfolio.
Rejestracja
Zarejestruj się w naszym systemie rekrutacyjnym już teraz. Nie musisz czekać na wyniki egzaminów maturalnych. Rejestracja to Twój pierwszy, formalny krok, by zacząć studia w School of Form.
Krok 1 – Załóż konto kandydata, wypełniając formularz zgłoszeniowy.
Krok 2 – Aktywuj swoje konto poprzez link aktywacyjny wysłany na podany przez Ciebie adres e-mailowy.
Krok 3 – Zaloguj się na konto kandydata oraz uzupełnij wymagane dane w formularzu zgłoszeniowym.
Egzamin
Aby dostać się do School of Form, nie musisz zdać egzaminu z rysunku. Egzaminy do School of Form składają się z dwóch etapów: warsztatu rekrutacyjnego i rozmowy na podstawie portfolio. W pierwszym etapie diagnozujemy Twoje predyspozycje manualne, w drugim chcemy poznać Ciebie i Twoje prace. Sprawdź planowane terminy egzaminów.
Uzupełnienie dokumentów
Już po egzaminie? Na koniec trochę formalności. Sprawdź, jakie dokumenty musisz nam dostarczyć, by zostać studentem School of Form.
Rekrutacja
ul. Chodakowska 19/31
03-815 Warszawa
Hala Wysokich Napięć
tel. 61 271 12 75
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Godziny pracy: poniedziałki 10.00-16.00