Zadaniem studentów specjalności domestic i communication design w School of Form było zaprojektowanie wzoru na powierzchnie meblowe, inspirowanego Bauhausem w związku ze 100-leciem założenia szkoły Bauhaus'u w Weimarze. Podczas zajęć z socjolożką dr Moniką Rosińską studenci najpierw przenalizowali Bauhaus w kontekście socjologicznym, wspólnie wykonali również moodbard inspirowany tym stylem, szukając inspiracji w architekturze, grafice czy sztuce.

Odwiedzili także zakład Schattdecor w Tarnowie Podgórnym, poznając tajniki produkcji papierów dekoracyjnych i folii. Zapoznali się również z wymogami technicznymi dla nadruków overprint w technologii wklęsłodruku, która pozwala na urozmaicenie istniejących wzorów drewnopodobnych, kamieniopodobnych czy fantazyjnych.

mg 7583 web

Proces projektowy, prowadzony przez wykładowców School of Form - Honzę Zamojskiego i Agnieszką Jacobson-Cielecką, przy aktywnym udziale projektantek marki Schattdecor: Marii Mikołajczak- Zygmańskiej oraz Joanny Misiun, zakładał wykonanie szkiców wzorów Overprint, a następnie przygotowanie wybranego, jednego wzoru wg specyfikacji technologicznej dostarczonej przez firmę Schattdecor.
W efekcie powstało 17 projektów, które podczas finałowego spotkania oceniała m.in. dyrektor działu designu, marketingu i komunikacji Schattdecor AG- Claudia Kuechen. Jest to już szósty rok współpracy SOF z firmą Schattdecor w ramach edukacji projektowej.
W tym roku, podobnie jak w poprzednich, wyniki pracy młodych projektantów oraz opis procesu projektowego zostaną opublikowane w formie katalogu.

Nazwa projektu: Bauhaus, Schattdecor
Koordynacja: Honza Zamojski, dr Monika Rosińska, dr Agnieszka Jacobson-Cielecka, Joanna Misiun (Schattdecor), Maria Mikołajczak-Zygmańska (Schattdecor)

Uczestnicy: Dominika Bałdyga, Stuart Burke, Karolina Domańska, Maria Horowska, Elizabet Khmellier, Aleksndra Molis, Maria Jeleńska, Mateusz Owczarek, Yelezaveta Piven, Natalia Połom, Joanna Sidor, Marianna Sobota, Aleksandra Stachowicz, Oleksandr Terentiev, Anastasiia Tokareva, Emil Tybura, Sophie Welsch

mg 7579 web