Celem zajęć, pod kierownictwem Joli Starzak, Jarosława Hulbója i Mateusza Halawy, było zapoznanie studentów z praktycznym wymiarem zawodu projektanta i przeprowadzenie ich przez cały proces projektowy: począwszy od spotkania z klientem, zbadania jego potrzeb, pracy nad ideą (koncepcją projektową), prezentacji pomysłów, aż do etapu wykonawczego projektu i przygotowania dokumentacji technicznej. Dzięki temu studenci mogli się przekonać jak przełożyć swoje pomysły i rysunki projektowe na materialne obiekty i jak przebiega proces wykonywania gotowych mebli. Efektem zajęć jest konkretny obiekt – zestaw mebli miejskich dedykowany przestrzeni Dziedzińca SWPS w Warszawie, który przekazaliśmy w maju 2016 roku.

MG 5684

MG 5710

MG 5703

School of Form – wyjątkowa szkoła projektowania

Filozofia School of Form skupia się na człowieku, potrzebach jednostki, społeczności oraz środowiska, w jakim żyjemy. Nasz unikatowy program nauczania, który łączy w sobie elementy projektowania oraz nauk humanistycznych i społecznych, został opracowany przez zespół ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, która przez wiele lat pełniła funkcję dyrektor Design Academy Eindhoven, a dla nas była mentorką w początkowym okresie działania School of Form.

Pomagamy naszym studentom odkryć ich twórczy potencjał. Dodajemy im odwagi, by nie bali się marzyć. Uczymy ich, jak wcielać w życie nawet najbardziej fantastyczne pomysły i tworzyć podnoszące jakość życia produkty czy sztukę użytkową. Mając dostęp do naszych profesjonalnych pracowni, wyposażonych w najnowocześniejsze narzędzia, studenci uczą się nie tylko, jak projektować przedmioty, lecz także jak je wykonać, stosując różne technologie, i przygotować do procesu produkcyjnego. Studenci zdobywają również podstawowe kompetencje biznesowe i uczą się współpracy z partnerami biznesowymi. Gdy kończą studia z naszym dyplomem, są gotowi, by zmieniać świat na lepsze.

Założyciele

Lidewij Edelkoort

Prognosta trendów w designie

Zuzanna Skalska

Analityczka trendów w designie, biznesie i innowacjach

Piotr Voelkel

Przedsiębiorca, współzałożyciel Uniwersytetu SWPS

Kadra

Jednym z kryteriów doboru wykładowców w School of Form jest ich aktywność zawodowa. Jedni projektują, wdrażają, realizują. Inni badają, opisują, publikują i wystawiają. Niektórzy wygrywają konkursy. Wśród nich jest już wielu naszych absolwentów.

Wojciech Dziedzic

Projektowanie mody i kostiumów

Anita Basińska

Pełnomocnik dziekana ds. praktyk

Agnieszka Jacobson-Cielecka

Dyrektor programowa School of Form, Dziekan Wydziału Projektowania Uniwersytetu SWPS

Jola Starzak

Koordynator kierunku wzornictwo

Nasi absolwenci

Wykształciliśmy już ponad 300 projektantów. Oto kilkoro z nich.

Filip Król

Interior designer

Obecnie pracuje jako interior designer dla marki Škoda. Jest laureatem konkursu  MoveAward 2016. Międzynarodowe jury wyróżniło jego pracę dyplomową dotyczącą mobilności w 2030 roku i przyznało staż w dziale projektowym marki Mercedes-Benz.  W 2017 roku zajął pierwsze miejsce w konkursie „Mazda Design 2017/37 – Piękno Przyszłości” w kategorii Przestrzeń i nagrodę 10 tys. za projekt wnętrza Mazdy Przyszłości – „Post-automotive”.

Aleksandra Rusak

Właściciel marki

Jest współzałożycielką M Á K - pracowni artystycznej zajmującej się kwiatami oraz naturalnymi instalacjami roślinnymi. Prowadzi ją wraz z mamą i bratem.

Kwiaty to ważny element rodzinnej historii, tradycja ich hodowli sięga 1904 roku. Pracownia M Á K myśli o kwiatach sezonowo, lokalnie, starając sie wpleść elementy koloru, kompozycji i przede wszystkim natury do wybranych wnętrz. Szczególnie ważne jest, by świeże i unikatowe kompozycje współgrały z przestrzeniami, dla których są przeznaczone.

www.mak1904.pl

Ewa Dulcet, Martyna Świerczyńska

Duet ITEM PROJEKT

Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska to młody zespół projektowy, który swoją współpracę rozpoczął w 2015 roku. Pierwsze wspólne projekty powstały już w trakcie studiów na specjalności domestic design w School of Form w Poznaniu. w swojej praktyce projektowej łączą podejście humanistyczne z dobrym zapleczem technicznym. Przed studiami na School of Form Ewa skończyła Kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, a Martyna Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Dziewczyny zdobyły Progress Prize Award w ramach Global Graduation Show w Dubaju, są również finalistkami wielu prestiżowych konkursów tj. MAKE ME! organizowa-nego przez Łódź Design Festiwal (2017), YOUNG DESIGN organizowanego przez Instytut Wzor-nictwa Przemysłowego (2017), Barlinek. Kreacje z natury (edycja 2014, 2017) czy Młodzi na Start organizowanego przez Elle Decoration. Do tej pory przy realizacji projektów współpracowały z takimi instytucjami jak Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Concordia Taste w Poznaniu, Allegro czy Malta Festival Poznań.