Granie i doświadczanie muzyki automatycznie tworzy wspólnotę – chwilową, czasem trwającą przez pokolenia. Spontanicznie rodzi się struktura zadań, negocjowalnych stanowisk i emocji. Czy przestrzeń miejska może być zaprojektowana jako inkluzywny, muzyczny instrument? Na Placu Wolności, w ramach Malta Festival Poznan, powstał Organizm, wielkoformatowa instalacja dźwiękowa – efekt mierzenia się z tym pytaniem, na które odpowiedzi szukali wspólnie projektanci ze School of Form i młodzi kompozytorzy z Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Instalacja to wspólnie działający Organizm, w którym wszystko działa, gdy wszyscy współpracują. Muzyka uruchamiana jest w momencie wprawiania w ruch sześciu kół rowerowych. Całość kompozycji muzycznej można usłyszeć tylko, jeśli wszystkie one będą działać i współpracować. Elementem instalacji są także swobodnie poruszające się na wietrze tabliczki ze słowami kojarzonymi z lokalnością. Są napisane w sześciu językach związanych pośrednio lub bezpośrednio z projektantami współtworzącymi Organizm: polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim i francuskim.

Projekt: Volha Bandarenka, Mariia Pylypenko, Przemysław Degórski, Sebastian Dembski, Maksymilian Kamiński, Michał Janocha, Ada Łożyńska, Olena Paziuk, Magdalena Skoczylas, Jan Skorupa, Aleksandra Słyż
Opieka merytoryczna: Jola Starzak (kierownik specjalności domestic design w School of Form), Rafał Zapała (Akademia Muzyczna w Poznaniu)

Maciej Zakrzewski 1fot. Maciej Zakrzewski, Generator Malta

Malta 4fot. Maciej Zakrzewski, Generator Malta

Malta 6fot. Maciej Zakrzewski, Generator Malta

School of Form – wyjątkowa szkoła projektowania

Filozofia School of Form skupia się na człowieku, potrzebach jednostki, społeczności oraz środowiska, w jakim żyjemy. Nasz unikatowy program nauczania, który łączy w sobie elementy projektowania oraz nauk humanistycznych i społecznych, został opracowany przez zespół ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, która przez wiele lat pełniła funkcję dyrektor Design Academy Eindhoven, a dla nas była mentorką w początkowym okresie działania School of Form.

Pomagamy naszym studentom odkryć ich twórczy potencjał. Dodajemy im odwagi, by nie bali się marzyć. Uczymy ich, jak wcielać w życie nawet najbardziej fantastyczne pomysły i tworzyć podnoszące jakość życia produkty czy sztukę użytkową. Mając dostęp do naszych profesjonalnych pracowni, wyposażonych w najnowocześniejsze narzędzia, studenci uczą się nie tylko, jak projektować przedmioty, lecz także jak je wykonać, stosując różne technologie, i przygotować do procesu produkcyjnego. Studenci zdobywają również podstawowe kompetencje biznesowe i uczą się współpracy z partnerami biznesowymi. Gdy kończą studia z naszym dyplomem, są gotowi, by zmieniać świat na lepsze.

Założyciele

Lidewij Edelkoort

Prognosta trendów w designie

Zuzanna Skalska

Analityczka trendów w designie, biznesie i innowacjach

Piotr Voelkel

Przedsiębiorca, współzałożyciel Uniwersytetu SWPS

Kadra

Jednym z kryteriów doboru wykładowców w School of Form jest ich aktywność zawodowa. Jedni projektują, wdrażają, realizują. Inni badają, opisują, publikują i wystawiają. Niektórzy wygrywają konkursy. Wśród nich jest już wielu naszych absolwentów.

Wojciech Dziedzic

Projektowanie mody i kostiumów

Anita Basińska

Pełnomocnik dziekana ds. praktyk

Agnieszka Jacobson-Cielecka

Dyrektor programowa School of Form, Dziekan Wydziału Projektowania Uniwersytetu SWPS

Jola Starzak

Koordynator kierunku wzornictwo

Nasi absolwenci

Wykształciliśmy już ponad 300 projektantów. Oto kilkoro z nich.

Danil Daneliuk

Fotograf, wykładowca, projektant

Absolwent domestic design (2016), zajmuje się projektowaniem tożsamości marek. Fotograf i wykładowca School of Form. Pracował z Fujitsu Siemens, Wrigley, Ukrainian Center for Cycling Expertise, Norway Embassy, AIDS Alliance, Concordia Design, Schattdecor, Wydziałem Rozwoju Miasta Poznań, tre, Orska, Volkswagenem i innymi. Laureat nagrody głównej w konkursie Młodzi na Start 2017, organizowanej przez Elle Decoration. Autor identyfikacji wizualnej wystawy Empatia Teraz!. www.daneliuk.com instagram.com/d.daneliuk

Diligent

Właściciele marki modowej

Szymon Mrózek i Marta Pospieszna to właściciele marki Diligent oraz zwycięzcy pierwszej edycji Fresh Fashion Awards 2017. W nagrodę marka otrzymała 500 tys. złotych na kampanię promocyjną oraz sesję wizerunkową u Jana Kriwola. Jurorzy konkursu podkreślali, że Diligent zachwyciła ich niebywałą odwagą, indywidualizmem i oryginalnością.

www.diligentclothes.com

Aleksandra Rusak

Właściciel marki

Jest współzałożycielką M Á K - pracowni artystycznej zajmującej się kwiatami oraz naturalnymi instalacjami roślinnymi. Prowadzi ją wraz z mamą i bratem.

Kwiaty to ważny element rodzinnej historii, tradycja ich hodowli sięga 1904 roku. Pracownia M Á K myśli o kwiatach sezonowo, lokalnie, starając sie wpleść elementy koloru, kompozycji i przede wszystkim natury do wybranych wnętrz. Szczególnie ważne jest, by świeże i unikatowe kompozycje współgrały z przestrzeniami, dla których są przeznaczone.

www.mak1904.pl