Jesteśmy częścią Uniwersytetu SWPS swps logo navbar 30 Przejdź do swps.pl

School of Form – wyjątkowa szkoła projektowania

Filozofia School of Form skupia się na człowieku, potrzebach jednostki, społeczności oraz środowiska, w jakim żyjemy. Nasz unikatowy program nauczania, który łączy w sobie elementy projektowania oraz nauk humanistycznych i społecznych, został opracowany przez zespół ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, która przez wiele lat pełniła funkcję dyrektor Design Academy Eindhoven, a dla nas była mentorką w początkowym okresie działania School of Form.

Pomagamy naszym studentom odkryć ich twórczy potencjał. Dodajemy im odwagi, by nie bali się marzyć. Uczymy ich, jak wcielać w życie nawet najbardziej fantastyczne pomysły i tworzyć podnoszące jakość życia produkty czy sztukę użytkową. Mając dostęp do naszych profesjonalnych pracowni, wyposażonych w najnowocześniejsze narzędzia, studenci uczą się nie tylko, jak projektować przedmioty, lecz także jak je wykonać, stosując różne technologie, i przygotować do procesu produkcyjnego. Studenci zdobywają również podstawowe kompetencje biznesowe i uczą się współpracy z partnerami biznesowymi. Gdy kończą studia z naszym dyplomem, są gotowi, by zmieniać świat na lepsze.

Założyciele

Lidewij Edelkoort

Prognosta trendów w designie

Zuzanna Skalska

 Analityczka trendów w designie, biznesie i innowacjach

Piotr Voelkel

Przedsiębiorca, współzałożyciel Uniwersytetu SWPS

Aktualności

Kadra

Jednym z kryteriów doboru wykładowców w School of Form jest ich aktywność zawodowa. Jedni projektują, wdrażają, realizują. Inni badają, opisują, publikują i wystawiają. Niektórzy wygrywają konkursy. Wśród nich jest już wielu naszych absolwentów.

Wojciech Dziedzic

Projektowanie mody i kostiumów

Anita Basińska

Pełnomocnik dziekana ds. praktyk

Agnieszka Jacobson-Cielecka

Dyrektor programowa School of Form, Dziekan Wydziału Projektowania Uniwersytetu SWPS

Jola Starzak

Koordynator kierunku wzornictwo

Nasi absolwenci

Wykształciliśmy już ponad 300 projektantów. Oto kilkoro z nich.

Sonia Włoszyńska, Zuzanna Sue Warszczyńska

imprm

Sonia Włoszyńska to absolwentka specjalności fashion design, na co dzień projektuje dla BIZUU, zdobywała doświadczenie w firmie Zimmermann w Sydney. Zuzanna Sue Warszczyńska jest absolwentką communication design, zajmuje się grafiką i projektuje wzory na tkaniny w BIZUU.

Sonia i Zuzanna zaczeły współpracować ze sobą już na studiach. Krótko potem zostały koleżankami z teamu projektowego BIZUU. Po ponad roku marzeń o stworzeniu wspólnie czegoś wyjątkowego, wiedziały nad czym chcą pracować. Zgłębiały wiedzę o ekologii i wpływie przemysłu odzieżowego na środowisko. Wiedziały, że w tej materii nie mogą iść na żadne kompromisy. Każdy z ich produktów musi być zgodny z zasadami mody etycznej. Jednocześnie chciały przełamywać stereotypy na temat ekologii w modzie. Chciały, aby kolekcja wizualnie różniła się od tego co jest dostępne w tym segmencie na rynku. Była bardziej radosna, kobieca. Był to długi, i bardzo wnikliwy proces projektowy obejmujący nie tylko projektowanie samych ubrań, ale także całej identyfikacji marki.

W połowie 2018 roku powstała pierwsza zrównoważona kolekcja imprm - "Summer Island Story".

Damian Borejko

Projektant komunikacji

CEO w Brokat Studio. Zajmuje się projektowaniem komunikacji i interakcji. Realizuje przede wszystkim projekty wizualne: sesje zdjęciowe oraz wideo. Współpracował z takimi markami, jak: Audi, Skoda, Antmicro, Stihl. Na koncie ma także liczne projekty artystyczne zrealizowane m.in. dla Malta Festival Poznań i Short Waves Festival. Jego pasją jest film: już od pierwszych lat studiów pracował jako freelancer na planach filmowych, brał udział wsesjach zdjęciowych, kręcił teledyski. W pracy stawia na autentyczność i wzbudzanie emocji.

www.brokatstudio.pl

Magda Gąsiorowska

Product developer

Obecnie pracuje jako product developer w firmie NAP. Współpracuje także z magazynem „Monogram”, gdzie wraz z Justyną Strociak opiekuje się działem „Sztuka Projektowa”. Pracowała w Zieta Prozessdesign, w którym odpowiadała za projektowanie produktu, rozwiązywanie problemów technologicznych oraz nadzór wykonawczy obiektów o zróżnicowanej skali, głównie w technologii FiDU. Za największe wyzwanie uważa pracę na stanowisku project managera rzeźby NAWA, która stanęła na Wyspie Daliowej we Wrocławiu. W pracowni Oskara Zięty uczestniczyła również w tworzeniu serii stołów G-Table, krzeseł J-Chair i parawanu Sonar. Jej projekt dyplomowy – rękaw IMMU wykonany wraz z Justyną Strociak – był pokazywany na licznych wystawach i festiwalach, m.in. w Eindhoven, Tallinie, Kolonii, Gdyni i Łodzi.
 
www.magdagasiorowska.com